verslo dovanos, kaip pasirinkti tinkamas dovanas, dovanos kolegoms

Artėjant šventėms, gimtadieniams, sukaktims ir kitoms progoms, svarbu pasirūpinti dovanomis klientams ir darbuotojams. Verslo dovanų pasirinkimas nėra pati lengviausia užduotis, todėl pateikiame patarimus į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis šias dovanas.

Įvertinkite galimą riziką

Kai kurių organizacijų ir įmonių reglamentuose yra įtvirtinta taisyklė,  draudžianti dovanoti piniginės vertės dovanas ar jas priimti. Tuo atveju jei dovana yra ypač brangi, jos dovanojimas neretai gali būti suprastas ne taip: prabangi dovana įteikiama kaip užmokestis už tam tikrus darbus susijusius su įmonės veikla. Todėl pasverkite galimą riziką ir įsitikinkite, kad verslo dovanos nepažeistų įmonės taisyklių ir etikos principų.

Nuspręskite kam įteiksite dovanas

Nepamirškite nuspręsti kokiems žmonėms įteiksite verslo dovanas. Neretai perkant daug dovanų, siekiama sutaupyti, tačiau tokios dovanos nepasižymi nei kokybe nei nauda. Galbūt verta pagalvoti apie mažesnio kiekio, bet prasmingas dovanas? Pabandykite susidaryti sąrašą žmonių ir išsirinkite kelis, kuriuos nustebinsite.

Dovanokite prasmingas dovanas

Neretai, išsirenkame tokias dovanas, kurias norėtumėme gauti patys. Todėl ir verslo dovanos turėtų būti tos, kurios yra naudingos ir praktiškos. Įteikiant dovanas draugams ir šeimos nariams, visada tikimės, kad dovanos nustebins ir turės išliekamąją vertę. Toks požiūris turėtų būti aktualus ir tarp kolegų ir tarp partnerių ar klientų.

Atkreipkite dėmesį į įpakavimą

Nors daikto turinys jau savaime tampa esminiu dovanos tikslu, vis dėlto svarbu atsižvelgti ir į įpakavimą. Būtent pakuotės pasirinkimas daug pasako apie patį davėją. Pakuodami dovanas, pasirūpinkite, kad jos įpakavimas: dovanų popierius ar maišelis būtų kokybiškas ir neįplyšęs, antraip gabendami dovanas, galite prarasti taip siekto daikto įvaizdį.

Vadovaudamiesi šiais patarimais neabejotinai sukursite gerą šventinę nuotaiką savo biure. Venkite dovanų, kurios gali sukelti papildomų problemų ne tik jums, bet ir darbuotojams. Pasirūpinkite, kad jūsų verslo dovanos būtų ne tik patrauklios, naudingos ir stebinančios.