koks turetu buti geras darbuotojas?

Kiekvieną įmonė ieško darbuotojų, kurie padėtų kompanijos veiklą pakelti į naują lygį. Todėl šiandien darbuotojų paieška apima ne tik įdarbinimo agentūras, talentų medžiotojus, bet ir specialius atrankos modelius. Natūralu, nes ne visada vienoje įmonėje sėkmingai dirbantis žmogus, puikiai įsilies į kitos įmonės kultūrą. Taip pat, norint išlaikyti gerą įmonės įvaizdį, siekiama, kad priimtas darbuotojas liktų dirbti kompanijoje, o ne išeitų ar būtų atleistas po bandomojo laikotarpio.

Šiandien, kaip sako personalo atrankos įmonė  ,,People link“,  naudojama 6 savybių taktika plačiai paplitusi tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje. Todėl pasikvietus darbuotoją į darbo pokalbį stenkitės įvertinti 7 aspektus:

1. Kompetenciją. Jeigu norite, kad įmonė sėkmingai judėtų į priekį – darbuotojų paieška turi apsiriboti ties tuo kandidatu, kuris turi pilną reikiamų žinių, išsilavinimo ir patirties bagažą. Tai užtikrins, kad pavestos užduotys bus atliktos greitai, laiku ir teisingai. Taip pat sutaupysite laiko kaštų, kuriuos reiktų skirti apmokymams.
2. Sugebėjimą padaryti daugiau nei prašoma. Lankstumas ir pastangos visada padaryti daugiau ir geriau visada yra privalumas skatinantis pasitempti kitus ir gerinti įmonės veiklos procesus.
3. Prisitaikymo galimybes. Labai svarbu, kad žmogus lengvai prisitaikytų ir įsilietų į kolektyvą. Taip užtikrinamas ne tik geras įmonės klimatas, bet ir darbuotojo savijauta.
4. Charakterį. Darbuotojų paieška dažnai vyksta dviem etapais – CV atsiuntimas ir darbo pokalbis. Būtent per antrąjį etapą atsiskleidžia darbuotojo savybės (dalis jų), kurias arba sugebate matyti bendrame įmonės kultūros fone, arba ne.
5. Įsipareigojimą darbovietei. Atkreipkite dėmesį, kaip dažnai keitėsi kandidato darbovietės. Ar jis linkęs nuolat ieškoti naujos vietos ar atvirkščiai, ilgai dirbo vienoje įmonėje.
6. Įmonės kultūrą. Kiekvienoje įmonėje yra priimtas bendravimo ir darbo modelis. Darbuotojai dažnai atspindi įmonės kultūrą, todėl jau darbo pokalbyje galite pastebėti, ar žmogus yra pakankamai socialus, ar uždaresnio tipo ir tai priskirti savo kompanijos tipui.

Remkitės savybių modeliu ir prie kiekvienos jų pasižymėkite, kaip kandidatuojantis žmogus, pateisina vieną ar kitą aspektą. Gautas rezultatas labai aiškiai parodys ar kandidatas tinkamas ar, vis dėlto, verta paieškoti kito specialisto.

Darbuotojų paieška šiandien siūlo įvairiausius atrankos būdus, tačiau tik jūs patys turit pritaikyti savo įmonei tinkamą metodiką, padedančią išskirti tinkamiausius kandidatus.