spauda ant džemperių, komanda, žmonės su džemperiais

Jokia komanda negali pasiekti gerų ir ilgalaikių rezultatų, jei ji nėra vieninga. Trumpalaikė sėkmė – tikrai įmanoma, jei samdote vien talentingus, patyrusius žmones. Visgi kitu atveju siekti tikslų darysis vis sunkiau ir sunkiau. Laimei, sprendimų yra daug: komandinę dvasią gali padėti formuoti ir spauda ant džemperių, ir smagi veikla, ir tiesiog maloni aplinka.

Viskas prasideda nuo vidaus

Sakoma, kad grožis ir gerumas spinduliuoja iš vidaus. Iš tiesų panašiai yra ir su įmonėmis. Jei viduje viskas tvarkoje, tai tiesiog akivaizdžiai matosi, nes darbuotojai yra geros nuotaikos, patenkinti darbu, nesiruošia jo keisti. Be to, puikūs yra ir rezultatai.

Jei norite, kad ir jūsų įmonėje tvyrotų gera atmosfera, teks ją susikurti. Labai svarbu atsirinkti tinkamus – ne tik talentingus, patyrusius, bet ir lengvai bendraujančius, malonius, geranoriškus darbuotojus. Tai nėra lengva užduotis. Tačiau ji, kaip ir vidinių taisyklių kūrimas bei besąlygiškas jų laikymasis yra tiesiog kertiniai dalykai tam, kad darbuotojai jaustųsi gerai.

Santykius stiprina bendravimas

Iš esmės tam, kad tvyrotų vienybė, reikia bendravimo. Šiuo atžvilgiu net spauda ant džemperių naudinga, nes ji tarsi simbolizuoja tai, kad visus vienija. Panašiai yra ir su bendrais renginiais. Pavyzdžiui, net ir paprasti vakarėliai ar ėjimas papietauti kartu, ar gimtadienių šventimo tradicija tarsi sako, kad darbuotojai nėra vieni, kad jie priklauso kažkokiai grupei.

Bendravimui ir linksmybėms progų tikrai daug. Tai ne tik jau minėti gimtadieniai. Galite kartą per mėnesį visi eiti išbandyti naują restoraną, suruošti boulingo varžybas, keliauti į teatrą ar kitą ir panašiai. Be to, galite išmėginti įvairias organizacijas, kurios rūpinasi komandinės dvasios stiprinimu – paprastai jos organizuoja įvairias sportines žaidynes. Jei darbuotojai pasyvūs, galite tiesiog suplanuoti ekskursiją ar stalo žaidimų vakarą. Trumpai tariant, tinka viskas, kas skatina bendrauti, įsitraukti, rasti bendrą sprendimą ir geriau pažinti vieniems kitus.

Vienija net mažos detalės

Jei norite vieningumo, tuo turite rūpintis nuoširdžiai ir aktyviai. Santykiai retai kada susikuria per kelias dienas. Jei komandą papildė naujas narys, jį taip pat reikia įtraukti į bendrą veiklą.

Biure ir už jo ribų gali praversti įvairiausi daiktai, net drabužiai. Pavyzdžiui, spauda ant džemperių, puodeliai su vienodais užrašais, net įmonės antspaudu papuoštos užrašų knygelės ar įvairūs žaismingi rašikliai tarsi sufleruoja, kad visa įmonė turi aiškias vertybes, viziją ir norus.

Vienybė – tai jausmas, ateinantis iš vidaus. Visgi jam būtinas ir išorės palaikymas. Neskubėkite, gerai apgalvokite priemones ir tiesiog būkite nuoširdūs – taip visi bus įkvėpti bendrystei.