techninė pagalba, autobusas, miesto gatvės

Įmonės išvykos – neabejotinai smagus dalykas. Vis dėlto ruošiantis reikia apgalvoti ne tik pramogas ir kitus malonius rūpesčius. Jei norite kelionėje jaustis ramūs, saugūs, iš anksto pasiruoškite net ir mažiau tikėtinoms situacijoms. Viena tokių – kai geriausiu sprendimu tampa techninė pagalba kelyje.

Turėkite specialių reikmenų

Nepriklausomai nuo to, ar važiuojate nuosavu, įmonei priklausančiu mikroautobusu ar autobusu, ar nuomojatės transporto priemonę, būtinai patikrinkite, ar joje yra būtinųjų reikmenų. Reikia ne tik specialaus avarinio ženklo, bet ir liemenių su atšvaitais. Nepamirškite, kad būtinas ir skubiosios pagalvos reikmenų rinkinys – patikrinkite, ar turinys nepasenęs, nepažeistas. Praverčia ir pledai, ypač, jei keliaujate kur nors žiemą.

Maistas – ne tik smagurių reikalas

Pasitaiko, kad transporto priemonė nustoja tvarkingai veikti net susiruošus į visai trumputę kelionę. Kiek laiko užtruksite pakelėje, nežino vienas. O kas, jei tiesiog paklysite ir nudardėsite į griovį, kur tapsite sunkiai pastebimi? Kol bus suteikta techninė pagalba, gali tekti gerokai palaukti. Todėl reikia turėti ne tik sveikatai ar komfortui būtinų daiktų. Maisto produktai, tokie kaip paprasčiausi sausi daviniai, yra puiki išeitis. Jų turėkite visuomet – jei grės sugesti, paprasčiausiai pasmaguriausite.

Saugaus elgesio pamokėlės

Ką daryti nutikus smulkiam eismo įvykiui, mokoma net neklausiant – tokios žinios būtinos norint gauti teisę vairuoti. Vis dėlto informacija greitai pasimiršta, ypač, jei ji nėra pritaikoma. Tad kartas nuo karto prisiminkite visas taisykles. Tiks netgi priminti jas visam kolektyvui.

Nepamirškite, kad pirmiausia reikia sustoti kelkraštyje, jei tik tai įmanoma. Pasistenkite nekliudyti eismo. Būtinai pasidėkite matomoje vietoje specialų avarinį ženklą ir įsijunkite avarinius žibintus. Kol atvyks specialistai ir bus suteikta techninė pagalba, geriau nemėginkite diagnozuoti problemų patys – nebent patys esate patyrę transporto priemonių meistrai.

Nekelkite panikos patys ir nuraminkite keliaujančius kartu. Pasitaiko visko, ir trumpi trukdžiai neturėtų gadinti nuotaikos. Jei turėjote planų, belaukdami specialistų tiesiog juos pakoreguokite. Jei yra sužeistų, žinoma, pasistenkite kuo geriau jais pasirūpinti.

Visuomet su savimi turėkite patikimų meistrų numerį. Rinkitės tokią komandą, kuri gali nedelsdama atkeliauti į reikiamą vietą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Tuomet keliauti bus gerokai ramiau ir saugiau. Kaip sakoma, atsarga gėdos nedaro, ir autobusų, mikroautobusų savininkai ar keliaujantys jais tai turėtų žinoti ypač gerai.