techninė pagalba kelyje, sunkioji technika, įspėjamieji ženklai

Jei jūsų įmonė turi nuosavo transporto, ypatingai – dažnai nuvertinamos sunkiosios technikos, privalote ja deramai rūpintis. Nuo to priklauso daug dalykų: ir darbo greitis, ir našumas, ir kokybė, ir, o tai svarbiausia, darbuotojų saugumas. Žinoma, tinkamai atliekant pareigą techninė pagalba kelyje taip pat gali būti reikalinga, visgi šiuo atveju išvengsite didžiausios rizikos.

Dėmesio vertos visos detalės

Gali atrodyti, kad sunkioji technika yra atspari viskam, ilgaamžė, tad ja rūpintis nereikia. Iš tiesų ji nesiskiria nuo paprasčiausio automobilio. Jei norite, kad transporto priemonė riedėtų, teks skirti dėmesio kiekvienai, net menkiausiai jos detalei. Pateikiame kelis pagrindinius elementus:

  • Padangos, jų slėgis ir patys ratai;
  • Variklis;
  • Kuro sistema;
  • Akumuliatorius;
  • Oro ir kiti filtrai;
  • Eksploataciniai skysčiai – alyva ir kiti;
  • Įvairūs mechaniniai įrenginiai, pvz. ekskavatoriaus kaušas;
  • Sankabos dalys.

Tai – tik keli pavyzdžiai dalių ir detalių, kurias būtina įvertinti reguliariai. Geriausia tai daryti tiesiog kas savaitę, kai kurias, tokias kaip padangos, kaskart prieš važiuojant.

Tvarkyti patiems ar patikėti ekspertams?

Jei norite, kad techninė pagalba kelyje būtų reikalinga tik esant išties nesėkmingoms aplinkybėms, priežiūrai skirkite visą reikiamą dėmesį. Nesvarbu, ar tai darysite patys, ar kreipsitės į mechanikus – svarbiausia, kad viskuo rūpintųsi išties kompetentingi, patyrę žmonės. Tik tokiu atveju galite jaustis saugiai.

Žinoma, pigiau viską daryti patiems. Tačiau nepamirškite, kad žinių stoka gali lemti be galo dideles išlaidas, o kartais net padaryti neatitaisomos žalos. Tad geriau viską pasverti ir investuoti į tai, kad patikima. Beje, dėl kainos verta priminti ir tai, kad jei ji labai maža, tikriausiai kažkas yra ne visai gerai. Specialistų teigimu, techninė pagalba kelyje itin dažnai kviečiama dėl pernelyg nekokybiškų, nepatikimų detalių, kurios kaipmat sugenda. Jei norite išvengti tokios lemties, rinkitės pirkinius ir paslaugas atsakingai.

Pati savaime sunkioji technika tvarkinga nebus. Ji negali nuriedėti iki autoserviso ir išsirinkti detales. Tad jei norite verslo sėkmės, nepamirškite apie svarbią jos dalį – tinkamą, patikimą įrangą. Atidumas ir atsakingumas čia – aukso vertės.